Erken Kayıt Avantajı

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olarak mutlu öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiş Övgü Okullarında; Kalite Sistemlerinin tüm öğelerini kullanarak, şeffaf bir yönetim anlayışıyla, tüm paydaşlarımızla uyum içinde bir bütün oluşturarak, mutlu, dünyanın her yerinde yaşamın içinde yer almasını sağlayacak kazanımları edinmiş, ülkemizin ihtiyaç duyduğu 21. Yüzyıl gençliğini Atatürk İlke ve Devrimleri ışığında yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.Övgü Okulları olarak Vizyonumuz, Ülkemizin en iyi eğitim veren eğitim kurumu olmaktır.

Fiziki Yapı

Övgü Okulları, modern ve yeterli donanıma sahip yeni binasında 2968 m2 kapalı, 1007 m2 açık alana sahip bir yerleşkedir. Kulanım alanlarının tamamı öğrencilerimiz için güvenli bir eğitim ortamı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.

Tam bir butik okul olan Övgü Okulları’nda sınıflar en fazla 18 kişiden oluşur ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 8’dir. Okulumuzda her biri akıllı tahtalarla donatılmış, aydınlık ve ferah 12 derslik bulunmaktadır

Övgü Mutlu Öğrenciler Yetiştirir!

Övgü Okulları Eğitim Sisteminin “En İyileri” olarak,

  • En iyi “Etkinliklerle” Yabancı Dil Eğitimi,
  • En İyi “Okuma ve Yazma” çalışmaları,
  • En iyi “Proje Temelli” Eğitim Programı
  • En Etkili “Sınavlara Hazırlık programı”,
  • En iyi “Ölçme Değerlendirme” Sistemi,
  • Benzersiz bir “Hedef-Kazanım ve Sınav Matrisi” uygulaması,
  • En iyi “Çoklu Zeka Etkinlikleri” ile planlanmış Dersler,
  • En iyi “Stratejik Sınavlar”,
  • Anaokulu’ndan itibaren En iyi “STEM” (Bilim-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) uygulamaları Programı

 

Övgü Okullarının bu sistemi,

Yabancı dilde (İngilizce, Almanca); Haftada 20 saate varan yoğun İngilizce eğitimi, Cambridge English Exams Venue School, Yaz aylarında gerçekleştirilen yurt dışı Eğitim Gezileriyle, Düzenli Kurs ve Etüt, Sosyal Etkinlikler, Kulüp Faaliyetleri (Gitar, piyano, bağlama, ritim eğitimi, Tasarım ve yaratıcılık atölyesi, Özel yetenekleri geliştiren sportif çalışmalar…)

 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimince; düzenli öğrenci takipleri ve raporlamaları, Yapılan Envanter Çalışmalarıyla,

 

Temiz, Hijyenik, Beyaz Bayraklı, Beslenme Dostu bir okul olmasıyla, öğrencilerimize sunulan üç öğün sağlıklı beslenme ile desteklenmektedir.

Övgü Okulları
Aday Öğrenci Başvuru Formu

Okulumuzu ziyaret etmek ve bizi daha yakından tanımak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Başlayacağı Sınıf
AnaokuluİlkokulOrtaokul