Övgü’de Yaşam

Bilişim Teknolojileri Laboratuvarı

5. sınıfta kulüp çalışmalarıyla başlayan 6. Sınıf seviyesinde ders olarak var olan bilişim teknolojileri ve yazılım kapsamında temel bilgisayar okuryazarlığı becerilerinin yanı sıra etkin Microsoft Office eğitimi, poster, grafik tasarımı, internet etiği, dijital vatandaşlık, siber zorbalık, internet etiği ve tüm dünyanın önemsediği komputasyonel düşünme (computationalthinking) becerileri kapsamında kodlama eğitimleri verilmektedir.

 

Her öğrenciye bir bilgisayar düşen ve yeni teknolojilere göre güncellenen bilgisayar laboratuvarlarımızda tüm öğrenme biçimlerine hitap edilerek, birebir uygulama, ürün hazırlama, proje hazırlama çalışmaları yapılmaktadır.
Ayrıca diğer branşların da kullanımına sunulan bilgisayar laboratuvarlarımızla, öğrenciler bilişim teknolojileri ve yazılımı dersinde öğrendiği kazanımlarla etkili ürünler hazırlamaktadırlar.

 

Derslerin, doğal merakı destekleyici, sorgulayıcı, sorgularken araştırmaya yöneltici, eğlenirken öğretici, algı ve motor becerilerini geliştirici ve düşünmeye yöneltici olmasına gayret edilmektedir. Böylece öğrencinin bilgisayarı bir oyun aracı olarak algılamadan, onu ihtiyaçları doğrultusunda rahatlıkla kullanabilmesi hedef alınır.

Danışmanımızla İletişime Geç